top of page

Dersler

Learn English - Online english learning program or tutorial.jpg

Genel İngilizce

Günlük yaşamda kullanılan Genel İngilizce becerilerinizi geliştirmenizi sağlayacak communicative (iletişime dayalı) derslerimizde dört beceri (Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma) üzerine de ayrı ayrı çalışıyor olacağız. Her bir beceri üzerinde nasıl gelişim sağlayacağınızı teknikleri ve gerekli araçları üzerinden size sunuyor olacağım. Sadece ders kitabına bağlı kalmadan internetin sınırsız imkanlarından faydalanacağımız güncel videolar, şarkılar, ek kaynaklar ve oyunlarla desteklenecek derslerimizde İngilizce’yi sıkılmadan ve eğlenerek öğreneceğinizi garanti edebilirim. Ayrıca, Grammar’i basit ve dolaysız bir şekilde öğreneceğiniz ve ezbere dayalı olmayan derslerimizde bilhassa kelime bilginizi pekiştirmenize yardımcı olacağımı ve doğru tekniklerle İngilizce düşünmenize katkı sağlayacağımı belirtmek isterim.

YDS/YÖKDİL/YDT Hazırlık Dersleri

Ülkemiz genelinde geçerli, özellikle akademik kariyer (master, doktora) yapmak isteyen adayların gireceği bu sınavlarda, bildiğiniz üzere, Okuma becerisi yanısıra Grammar ve Kelime bilgisi önem arzediyor. Ancak hepsinden öte, bu sınavlar çoktan seçmeli soru tipine dayalı. Bu yüzden, soru çözüm teknikleri edinmeniz birincil hedefimiz. Bunun yanında, kelimeleri Türkçe karşılıklarıyla ezberlemeden, İngilizce düşünmenize yardımcı olacak kelime öğrenim tekniklerini muhtemelen daha önce duymamış olacağınız şekilde size aktarıyor oluyorum. Yakın tarihte çözmüş olduğunuz bir deneme sınavını benimle paylaşırsanız, kısa bir sürede neye ihtiyacınız olduğunu ve nasıl ilerlemeniz gerektiğini size iletiyor olacağım. İhtiyacınız olan puanı belirtmeniz ve yönlendirdiğim şekilde çalışmanız hedeflerinize ulaşmanız için yetereli olacaktır.

IELTS/ TOEFL/ PTE Sınavlarına Hazırlık Dersleri

Akademik hayatınızda ve/ya kariyerinizde her daim en gerekli olan sınavlardan IELTS, TOEFL ve son yıllarda popülerleşen yapay zeka sistemine dayalı PTE sınavında başarılı olmanızı sağlayacak derslerimizde özellikle ihtiyacınıza yönelik doğru tespit ve buna dayalı doğru kaynaklarla ilerlediğimiz derslerimizde size düşen sadece ihtiyacınız olan notu belirlemeniz ve çalışmalarımızı disiplinle tamamlamanız. Mesleğime başladığım 13 yıldır çok sayıda öğrencimin hayallerine kavuşmasına yardımcı olduğum, özellikle IELTS için, doğru adreste olduğunuzu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bu dersler içeriğinde özellikle akademik düşünce nasıl geliştirilir, bir tez nasıl savunulur ve ayrıca kelime bilgisi pekiştirme üzerine çalışıyor olacağız. Sevincine şahit olduğum öğrencilerim arasına seni de eklemek isterim.

Akademik İngilizce

Akademik hayatında gerekli olan İngilizce’yi pekiştirmek, seviyesini yukarı taşımak isteyen öğrenci veya akademisyenler, ya da kendini makale okuma, yazma konusunda geliştirmek isteyenler için özel olarak hazırladığım bu derslerde alanınıza has makaleleri okuyacağımız ve kelime bilgisini pekiştireceğimiz derslerimizde Akademik İngilizcenin hiç de sanıldığı gibi sıkıcı olmadığını, aksine keyifle bilgimize bilgi katacağımızı garanti edebilirim. Doktorasına devam eden biri olarak bu konuda çalışmak benim için de ayrıca keyifli. Dilerseniz, araştırma, sunum ve akademik yazılarınızda size hizmet vermekten memnuniyet duyarım. Bilhassa sosyal branşlarda çalışmalarımı sitemdeki blog sayfamdan da takip edebilirsiniz.

Proficiency (Hazırlık Atlama) Sınavlarına Hazırlık Dersleri

Mesleğimin erken yıllarında Marmara ve Bilgi Üniversitesi gibi saygın kurumların Hazırlık sınıflarında uzun yıllar çalışmış olmam Hazırlık Atlama Sınavı (Proficiency) konusunda özel bir deneyim elde etmemi sağladı. Buralarda edindiğim bilgi ve tecrübeyi size en doğrudan ve akıcı şekilde ileteceğime dair şüpheniz olmasın. Bu sınavlardan başarılı olmasına katkı sağladığım öğrencilerim de bu konudaki hem gururum hem de referansımdır. Sitemde, yorumlarına ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz. Proficiency sınavının genel olarak beklentisi akademik düzeyde İngilizce olsa da,  her üniversitenin kendine has bir sınav tekniği olduğunu ve çalışmanızı yapacak hocayı seçerken hocanın o sınavda deneyimli olmasına bilhassa dikkat etmenizi de hatırlatmak isterim. Kendi adıma, İstanbul genelinde hemen hemen her üniversitenin sınav güncellemelerini takip ediyor olduğumu ve daha önce çoğu üniversiteye öğrenci hazırlamış olduğumu da belirtmeliyim. Sevincine şahit olduğum öğrencilerim arasına seni de eklemek isterim.

İş İngilizcesi

İş dünyasında başarılı olmak için gerekli dil becerilerini kazanmanıza katkı sağlamayı umduğum derslerimizi özellikle communicative (iletişime dayalı) tekniklerle sürdürüyoruz. İşinizle ilgili güncel videolar, araştırma, yazışmalar, terimler ve toplantı ve sunumlar üzerinde de ayrıca duruyoruz. Branşınıza yönelik özel Business English dersleri almak istiyorsanız, en az İntermediate seviyesinde olmanız gerektiğini de ayrıca belirtmek isterim. Henüz o seviyede İngilizce bilgisine sahip değilseniz öncelikle Genel İngilizce dersleriyle başmanızı tavsiye ederim.
  • Online Mevcut

    Learn English with Mine


    1 sa.

    ₺600 Türk lirası
bottom of page